Středisko České Meziříčí

 

dvoudomek_pro_18_klientek.jpg

Jeden z dvoudomků

kuchyn.jpg

Kuchyň

letecky_snimek_strediska_Ceske_Mezirici.JPG

Letecký snímek na středisko

pokoj.jpg

Pokoj

relaxacni_mistnost.jpg

Relaxační místnost

spolecenska_mistnost.jpg

Společenská místnost

spolecenska_mistnost__jidelna.jpg

Společenská místnost, jídelna

zimni_zahrada.jpg

Zimní zahrada

 

 

V každém domě jsou 2 domácnosti , které jsou vnitřním uspořádáním podobné běžným rodinným domům. Každá domácnost je určena pro 9  uživatelů. Pokoje jsou jednolůžkové a dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením. Součástí jsou moderně vybavené kuchyně, obývací pokoje s jídelnou, společenské místnosti, koupelny, zimní zahrady, účelně vybavené pracovny, prádelny a zázemí pro personál. Domy jsou obklopeny okrasnou zahradou s altánem a pergolou, kde uživatelé mohou trávit čas.

Na jedné z domácností v Českém Meziříčí byl zřízen úsek s vyšší ošetřovatelskou podporou pro 6 uživatelů z důvodu zhoršení jejich zdravotního stavu, snížení soběstačnosti, proto došlo k nyvýšení počtu praovníků o 1 pracovníka sociálních služeb.

Z koncepce středisek, které se svojí formou přibližuje fungování "běžné rodinné domácnosti", vyplývá i denní program, který je přizpůsoben konkrétním aktuálním potřebám - zajištění stravy, úklidu, práce na zahradě, vzdělávacích činností, volnočasových aktivit, zajištění zdravotní péče aj.

Uživatelé se bezpečně orientují v obci České Meziříčí, zvládají za podpory, nebo bez podpory spolupráci s veřejnými službami. Uživatelé mají možnost využití nabídky kulturních a společenských akcí dle vlastního výběru. Povedlo se začlenění uživatelů do běžného života, jsou součástí obce, kde žijí.

 


Kontakty 

Fotogalerie střediska České Meziříčí 

Prezentace střediska České Meziříčí

VIDEO: Život Jana Husara v Domově Dědina-středisko České Meziříčí


Zpracováno systémem WEBEasy od firmy TH SOFT. Vytištěno ze stránek www.domov-dedina.cz 20. 7. 2024, 20:29